Zajęcia będą się odbywały w salach klinicznych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
ul. Rędzina 1, 30-248 Kraków
----------------------------------
Termin: UWAGA! NOWY TERMIN WARSZTATÓW! 17-18 sierpnia 2023 r. (czwartek i piątek)
PROWADZĄCY:
lek. wet. Tomasz Pięknik
Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu w 2000 roku. W 2009 ukończył na SGGW studia podyplomowe i uzyskał tytuł specjalisty chorób psów i kotów, a w 2016 ukończył na UP Wrocław studia podyplomowe i uzyskał tytuł specjalisty radiologii weterynaryjnej. Od początku kariery zawodowej swoje zainteresowania wiązał ze stomatologią i radiologią. W pracy zajmuje się chirurgią, stomatologią i radiologią zarówno psów i kotów jak i małych ssaków i gadów.. Uczestnik licznych kursów i konferencji z zakresu chirurgii, stomatologii i radiologii. Absolwent kursu medycyny małych ssaków ESAVS. Od 9 lat w zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. Prowadzi wykłady na szkoleniach specjalizacyjnych i kongresach. Pracuje w Przychodniach Weterynaryjnych Eden w Opolu.
lek. wet. Jakub Kliszcz
Ukończył warszawską SGGW w 2008 roku z wyróżnieniem w przedmiocie „Zwierzęta egzotyczne”. Od początku kariery zawodowej skupiony wyłącznie na pracy z drobnymi ssakami. W trakcie praktyki klinicznej zainteresował się stomatologią i obecnie konsultuje wyłącznie stomatologicznych pacjentów. Uczestnik licznych kursów i konferencji z udziałem autorytetów stomatologii królików i gryzoni, a także organizator takich wydarzeń w Polsce. Absolwent kursu stomatologii zwierząt egzotycznych ESAVS. Prowadzi wykłady w kraju i zagranicą. Za pośrednictwem własnej strony www.jakubkliszcz.com stara się propagować wiedzę z zakresu stomatologii wśród opiekunów zwierząt i lekarzy weterynarii. Obecnie pracuje w specjalistycznej przychodni Animal.med w Gdańsku.
Opis wydarzenia:
Dwudniowe warsztaty praktyczne na których nauczysz się jak prawidłowo zobrazować zęby u królika, poznasz co jest fizjologią a co patologią. Czy warto zainwestować w CBCT? Nauczysz się usuwać zęby z dostępu wewnątrz jak i zewnątrzustnego, a także poznasz komplikacje związane z tymi zabiegami. Pokażemy Ci jak sobie z nimi radzić!!!
A wszystko to w doborowym towarzystwie i pięknym Krakowie!!!
Uczestnicy: Lekarze weterynarii i technicy weterynarii
Czas trwania: 2 dni
---------------------------------------------------
HARMONOGRAM:
Dzień pierwszy- zajęcia 9.00-19.00
9.00 - 10.30: sesja teoretyczna
1. Radiologia stomatologiczna zębów królika 30’
2. Pozycjonowanie - użycie lampy RTG na statywie 30’
3. Podstawy CBCT 30’
10.30 - 11.00 przerwa
11.00- 13.00: sesja teoretyczna
4. Wady zgryzu 30’
5. Ekstrakcje zewnątrz i wewnątrzustne 60’
13.00 - 14.00 przerwa obiadowa
14.00- 18.30: sesja praktyczna:
Praktyczna nauka projekcji radiologicznych zębów królika. Ocena zdjęć RTG. Co jest prawidłowe a co patologiczne?
18.30 - 19.00 przerwa
19.00 -21.00 Sesja interaktywna:
6. Komplikacje pozabiegowe
Dzień drugi- zajęcia 9.00-14.00
Sesja praktyczna:
a. Dostępy praktyczne do ekstrakcji siekaczy i zębów policzkowych
b. Ekstrakcja wewnątrzustna
c. Ekstrakcja zewnątrzustna
d. Jak poradzić sobie z zamknięciem tkanek
----------------------------------------------------
Sekretariat PSLWMZ (+48) 531-732-732
lp.zmwlsptairaterkes