REJESTRACJA NA XVI WARSZTATY SEKCJI DERMATOLOGII PSLWMZ ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.
OSOBY ZAINTERESOWANE UDZIAŁEM W WYDARZENIU PROSIMY O KONTAKT Z BIUREM PSLWMZ (lp.zmwlsptairaterkes) – ZOSTAŁA UTWORZONA LISTA REZERWOWA.
XVI Warsztaty Sekcji Dermatologii PSLWMZ rozpoczynamy piątkowymi przedkonferencyjnymi zajęciami praktycznymi z cyklu „Jak dermatolog z cytologiem”, których tegorocznym mottem będzie hasło „Przyjedź raz - oglądaj ile chcesz”. Dla lekarzy weterynarii korzystających na co dzień z mikroskopu, nasi prowadzący: dr n. wet. Agnieszka Cekiera, dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker oraz dr n. wet. Maciej Guzera przygotowali wiele ciekawych przypadków.
Główna część Warsztatów (sobota-niedziela) będzie poświęcona DERMATOLOGII KOTÓW. Naszymi prelegentkami będą dwie specjalistki z Włoch: dr ssa Chiara Noli, Dipl. ECVD oraz dr ssa. Silvia Colombo, PhD, Dipl. ECVD, autorki bestsellerowego podręcznika „FELINE DERMATOLOGY”. Obydwie posiadają tytuł EBVS ® European Specialist in Veterinary Dermatology.
Program wykładów obejmuje najważniejsze grupy chorób dermatologicznych u kotów, ich diagnozowanie i leczenie. Dla lekarza weterynarii ich treść będzie stanowić swoiste kompendium najnowszej wiedzy w tym zakresie.
Po sobotnich wykładach zapraszamy na wieczorny spacer po dzielnicy uzdrowiskowej Ustronia, a wieczorem na uroczysty bankiet z akcentami włoskimi “In allegria sotto le stella”.
Na Warsztaty zaprosiliśmy wiele firm, które na co dzień współpracują z dermatologami weterynaryjnymi. Honorowy Patronat nad Warsztatami objął Burmistrz Miasta Ustroń. Bardzo Państwu dziękujemy za wsparcie.
Dziękuję również członkom Rady Dermatologicznej firmy Royal Canin za pomoc w organizacji Warsztatów.
Serdecznie Państwa zapraszam! Do zobaczenia w Ustroniu!
dr n. wet. Zbigniew Blimke
Sekcja Dermatologii PSLWMZ
Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje o XVI Warsztatach Sekcji Dermatologii PSLWMZ:
PROGRAM KONFERENCJI / PROGRAM PRZEDKONFERENCYJNYCH WARSZTATÓW PRAKTYCZNYCH / CENNIK / NOTKI PRELEGENTÓW /
OPIS MIEJCA KONFERENCJI / NOCLEGI
11 marca 2022 r. (piątek)
PRZEDKONFERECYJNE WARSZTATY PRAKTYCZNE - Jak dermatolog z cytologiem
12 marca 2022 r. (sobota)
09.00 - 09.45 Aktualny stan wiedzy na temat alergicznych chorób skóry u kotów: nazewnictwo, patogeneza, objawy kliniczne – Silvia Colombo
09.45 - 10.30 Aktualny stan wiedzy na temat alergicznych chorób skóry u kotów: diagnostyka, dieta eliminacyjna – Silvia Colombo
10.30 - 11.15 Przerwa kawowa
11.15 - 12.00 Testy alergiczne i immunoterapia swoista (ASTI) – Chiara Noli
12.00 - 12.45 Leczenie objawowe atopowego zapalenie skóry u kotów - co nowego – Chiara Noli
13.00 - 14.00 Obiad
14.00 - 14.45 Zapalenie ucha u kotów, część I – Chiara Noli
14.45 - 15.30 Zapalenie ucha u kotów, część II – Chiara Noli
15.30 - 16.15 Przerwa kawowa
16.15 - 17.00 Autoimmunologiczne choroby skóry u kotów – co o nich wiemy? – Silvia Colombo
17.00 - 17.45 Immunologiczne choroby skóry u kotów – liczne i niezbyt dobrze poznane – Chiara Noli
18.15 - 19.15 Rekreacyjny spacer po Ustroniu – Solidarni z Ukrainą
20.30 - 01.00 “In allegria sotto le stella” – wieczór włoski
13 marca 2022 r. (niedziela)
09.00 - 09.45 Dermatofitoza: zawsze o niej pamiętajmy podczas diagnostyki różnicowej chorób skóry u kotów – Silvia Colombo
09.45 - 10.30 Genetyczne choroby skóry u kotów – Chiara Noli
10.30 - 11.15 Przerwa kawowa
11.15 - 12.00 Rzadkie pasożytnicze choroby skóry u kotów (m. in. leiszmanioza) – Chiara Noli
12.00 - 12.45 Inna perspektywa: geriatryczne i pediatryczne choroby skóry u kotów – Silvia Colombo
12.45 - 13.10 Przerwa kawowa
13.10 - 14.00 Trudne przypadki – Silvia Colombo
14.00 “Coś na ząb” – posiłek przed wyjazdem do domu
NAUCZYMY CIĘ PRAKTYCZNEJ CYTOLOGII
Miejsce warsztatów: Hotel „Olympic”, ul. Grażyńskiego 10, 43-450 Ustroń
Termin: 11 marca 2022 r. (piątek) - 2 grupy:
I - w godz. 10.00 - 14.00
II - w godz. 14.30 - 18.30
Temat: Jak dermatolog z cytologiem. Przyjeżdżasz raz - oglądasz ile chcesz
Prowadzący:dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker
dr n. wet. Agnieszka Cekiera
dr n. wet. Maciej Guzera, Dipl. ECVCP
Koncepcja warsztatów:
WARSZTATY BĘDĄ BARDZO PRAKTYCZNE I INTERAKTYWNE
TRZECH PROWADZĄCYCH / MAŁA GRUPA
(W trakcie warsztatów będzie podana kawa i herbata)
Maksymalna ilość uczestników w grupie: 20 osób
Każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji mikroskop (mikroskopy dostarcza firma Delta Optical)
Główny Sponsor:
(ceny zawierają 23% VAT)
11 marca 2022 r. (piątek)
WAŻNE! Informujemy, że przedkonferencyjne warsztaty mogą zostać odwołane. Weryfikacja ilości zgłoszeń na zajęcia nastąpi 3 tygodnie przed konferencją. Bardzo prosimy o wcześniejszą rejestrację.
Członkowie PSLWMZ (lekarze i studenci) - 480 zł
Pozostali lekarze i studenci - 560 zł
12-13 marca 2022 r.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zakończenia rejestracji.
PAKIET GŁÓWNY
Udział w wykładach w sobotę i niedzielę (tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego), materiały konferencyjne, przerwy kawowe, obiad w sobotę i niedzielę, udział w rekreacyjnym spacerze FUN WALK, udział w bankiecie “In allegria sotto le stella”.
Członkowie PSLWMZ - 700 zł
---------------------------------------
PAKIET EDUKACYJNY
Udział w wykładach w sobotę i niedzielę (tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego), materiały konferencyjne, przerwy kawowe, obiad w sobotę i niedzielę, udział w rekreacyjnym spacerze FUN WALK
Członkowie PSLWMZ - 480 zł
Pozostali lekarze - 550 zł
--------------------------------------
STUDENCI
(przy rejestracji wymagana aktualna legitymacja studencka)
Udział w wykładach w sobotę i niedzielę (tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego), materiały konferencyjne, przerwy kawowe, obiad w sobotę i niedzielę, udział w rekreacyjnym spacerze FUN WALK
Studenci członkowie PSLWMZ - 350 zł
Pozostali studenci - 420 zł
Dodatkowy bankiet - 280 zł (prosimy o kontakt z biurem PSLWMZ)
EBVS® European Specialist in Veterinary Dermatology
Ukończyła studia Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Mediolanie w 1990 roku. Nas tej samej uczelni w 1996 roku uzyskała tytuł doktora nauk weterynaryjnych. W 2003 była na stypendium dermatologicznym (SCTS) na Wydziale Weterynaryjnym Uniwersytetu w Edynburgu. W 2004 roku pracowała w Szkole Weterynaryjnej Uniwersytetu w Bristolu. W tym samym roku uzyskała dyplom Europejskiego Specjalisty Dermatologii Weterynaryjnej (ECVD). Dr Silvia Colombo jest prezesem SIDEV (Włoskiego Towarzystwa Dermatologii Weterynaryjnej) oraz członkiem European College of Veterinary Dermatology (ECVD) gdzie pełni funkcję przewodniczącej Komisji Mandatowej. Prowadzi referencyjną praktykę dermatologiczną na terenie Północnych i Centralnych Włoch. Współautorka, wraz z dr Chiarą Noli, bestsellerowej książki „Feline Dermatology”. Jest wykładowcą na licznych konferencjach dermatologicznych.
EBVS® European Specialist in Veterinary Dermatology
Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Mediolanie w 1990 roku. Po rezydenturze na Uniwersytecie w Utrechcie w 1996 roku uzyskała Dyplom Europejskego Specjalisty Dermatologii Weterynaryjnej (ECVD). Jest prezydentem The European College of Veterinary Dermatology (ECVD) oraz członkiem zarządu European Society of Veterinary Dermatology (ESVD). Dr Chiara Noli jest autorką ponad 100 artykułów we włoskich i międzynarodowych czasopismach, dziewięciu rozdziałów książek, trzech podręczników oraz współautorką książek “Veterinary Allergy” i "Feline Dermatology". Tą ostatnią napisała wspólnie z dr Silvią Colombo. Wygłosiła kilkaset wykładów z zakresu dermatologii na całym świecie. W Polsce gościliśmy ją wiele lat temu na jednym z Kongresów PSLWMZ, który miał miejsce Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.
Specjalista chorób psów i kotów.
Członek Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologów Weterynaryjnych. Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w 1999 roku. Przez osiem lat pracowała jako asystent, a później jako adiunkt w Zakładzie Diagnostyki Klinicznej i Dermatologii Weterynaryjnej, gdzie obroniła pracę doktorską z zakresu alergologii. Obecnie jest właścicielką Lubelskiej Polikliniki Weterynaryjnej, gdzie konsultuje wyłącznie przypadki kliniczne z zakresu dermatologii, alergologii i endokrynologii. Jest autorką licznych artykułów i publikacji. Od wielu lat bierze czynny udział w pracy Sekcji Dermatologii PSLWMZ, przez kilka lat była przewodniczącą Sekcji. Jest organizatorką wielu kongresów, szkoleń i kursów dla lekarzy weterynarii oraz pomysłodawczynią i założycielką Akademii Dermatologii Weterynaryjnej. Jej pasją jest uczenie innych i zarażanie „dermatologią”.
Dyplom lekarza weterynarii uzyskała w 2009, a tytuł doktora nauk weterynaryjnych w 2013 roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W 2014 roku zaczęła pracę w Gabinecie Dermatologii i Endokrynologii Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni Psów i Kotów, w 2015 roku została zatrudniona na stanowisku adiunkta i w tym samym roku uzyskała tytuł specjalisty chorób psów i kotów. Do jej zainteresowań naukowych należą: dermatologia i endokrynologia weterynaryjna oraz choroby wewnętrzne psów i kotów.
Dyplomowany Europejski Specjalista Weterynaryjnej Patologii Klinicznej
Tytuł lekarza weterynarii uzyskał na Wydziale Medycyny Weteterynaryjnej SGGW w 2010 r. Rozprawę doktorską obronił w 2014 r. Po uzyskaniu członkostwa Royal College of Veterinary Surgeons (MRCVS) rozpoczął staż rezydencki na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Cambridge. Po zakończeniu rezydentury pracował na Uniwersytecie Cambridge jako patolog kliniczny. W 2017 r. zdał europejski egzamin specjalizacyjny z patologii klinicznej European College of Veterinary Clinical Pathology, a następnie rozpoczął pracę w laboratorium diagnostycznym Laboklin Polska w Warszawie. Uczestniczył w licznych projektach badawczych – jest autorem 13 publikacji w recenzowanych czasopismach polskich i zagranicznych. W czasie pracy na uniwersytetach w Warszawie i Cambridge zdobył doświadczenie dydaktyczne. Odbył również wiele staży naukowych, m.in. na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis, Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu, Laboratorium In Vitro w Wiedniu oraz Laboratorium CTDS w Leeds. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Zoetis Clinical Research Publication Award 2014, Zoetis Travel Bursary Awards 2015 i Nagrody Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych.
Miejscem XVI Warsztatów Dermatologicznych będzie nowoczesny hotel OLYMPIC**** usytuowany w samym sercu Ustronia - miejscowości o wspaniałych walorach turystycznych, położonej na południu Polski w Górach Beskidu Śląskiego. Swoje malownicze położenie OLYMPIC**** zawdzięcza płynącej zaraz obok rzece Wiśle otoczonej przez przepiękne pasma górskie i porastające je lasy.
Adres: 43-450 Ustroń, ul. Dr. Michała Grażyńskiego 10
Hotel znajduje się w odległości 100 metrów od Stacji PKP: Ustroń Zdrój
Ceny noclegów z śniadaniem:
Standard: pokój 1 os. 320 zł brutto, pokój 2 os. 360 zł brutto
Deluxe: pokój 1 os. 420 zł brutto. pokój 2 os. 460 zł brutto
Rezerwacja bezpośrednio w hotelu na hasło "Weterynaria" (opis pokoi na stronie Hotelu).
Tel.: 33 854 43 33
Fax: 33 854 43 32
e-mail: lp.cipmyloletohajcpecer
Informujemy, że hotel dysponuje ograniczoną ilością miejsc noclegowych.
Parking obok Hotelu Olympic dla uczestników Warsztatów jest bezpłatny.
----------------------------------------------
KOMITET ORGANIZACYJNY XVI WARSZTATÓW SEKCJI DERMATOLOGII PSLWMZ:
dr n. wet. Zbigniew Blimke
lek. wet. Anna Blimke
dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker
----------------------------------------------
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Organizatorem:
Sekretariat PSLWMZ
tel. kom: 531 732 732
e-mail: lp.zmwlsptairaterkes
Sekretariat PSLWMZ (+48) 531-732-732
lp.zmwlsptairaterkes